Iso whey zero – dlaczego warto stosować?

Iso whey zero to odżywka białkowa firmy BioTech USA. Jak wskazuje nazwa w swoim składzie nie zawiera dodatku cukru i tłuszczu. Składniki te występują w niewielkich ilościach, jednak nie wpływa to na kaloryczność odżywki.

Dlaczego warto stosować odżywkę białkową?

Iso whey to odżywka na bazie serwatki z mleka. Wpływa to między innymi na to, że białko jest łatwo przyswajalne i w dobrej cenie. Firma BioTech oferuje wiele rozmiarów swoich odżywek, co ułatwia suplementację białka w diecie. Wśród ich oferty znajdziemy saszetki z jedną porcją proszku, a także opakowanie zawierające 110 porcji odżywki. Małe opakowania są dobrym rozwiązaniem w czasie podróży, lub kiedy idziemy na siłownie po pracy.

Jak stosować odżywkę białkową?

Białko rozpuszczamy w wodzie lub mleku bezpośrednio przed spożyciem. Odżywkę powinniśmy spożyć w ciągu około 30 minut po treningu, żeby dostarczyć naszym mięśniom potrzebnych do wzrostu aminokwasów. Oprócz tego odżywkę możemy zmiksować z owocami takimi jak np. banany czy borówki. Nie tylko wpłynie to na lepszy smak, ale także uzupełni glikogen w mięśniach. Odżywkę białkową możemy także stosować przed długim treningiem, co zapobiegnie ewentualnemu katabolizmowi mięśniowemu.