Jaki wybrać rodzaj odżywki białkowej i dla kogo jest przeznaczona?

Coraz częściej się można spotkać z osobą, która dba o zdrowy styl życia. Co to oznacza? To przede wszystkim wdrożenie w nasze życie aktywności fizycznej oraz zdrowej diety. Dzięki większej świadomości żywieniowej jesteśmy w stanie zadbać o swoje zdrowie oraz czuć się lekko. Ważne jest, aby nasze posiłki były odpowiednio zbilansowane, a pomóc w tym może odżywka białkowa o wysokiej zawartości składników odżywczych.

Co to jest odżywka białkowa?

Odżywka białkowa to w efekcie finalnym proszek powstały z mleka krowiego oraz poddany procesom, które odpowiadają za zmniejszenie ilości węglowodanów, tłuszczów i wody. Wytworzona w taki sposób serwatka jest bazą dla odżywki białkowej o różnych smakach. Dodaje się do niej sukralozę, barwniki oraz aromaty dla uzyskania smacznego produktu.

Jakie są rodzaje odżywki białkowej?

Nazwa odżywki białkowej powinna nam sugerować jej typ. Określa ona rodzaj białka od najmniej oczyszczonego z węglowodanów oraz tłuszczy do najbardziej oczyszczonego.

WPC – to koncentrat białka serwatki, czyli pierwotna baza. Zawiera około 85% białka, a reszta to tłuszcze i węglowodany,

WPI – to izolat białka serwatki. Jest bardziej oczyszczonym produktem i zawiera 95% białka,

WPH – to hydrolizat białka serwatki. Zawiera 100% białka.

Na rynku można również znaleźć wegańską odżywkę białkową, która będzie odpowiednia dla wegetarian, wegan oraz osób cierpiących na dolegliwości związane ze spożyciem klasycznego białka mleka. Jest to białko powstałe z roślin strączkowych.

odżywka białkowa

Dla kogo jest odżywka białkowa?

Odżywka białkowa to suplement diety, który jest często wybierany przez sportowców i osoby regularnie trenujące. Jednak możesz ją także stosować, gdy masz problem z wprowadzeniem odpowiedniej ilości białka do swojej diety. Sprawdzi się również dla osób będących na deficycie lub dbających o swoją sylwetkę, ponieważ jej słodki smak jest świetnym zamiennikiem białego cukru. Jeżeli Twoje posiłki są nieregularne i mało pożywne, to przygotowana wcześniej odżywka białkowa wraz ze zdrowymi tłuszczami powinna rozwiązać ten problem.

Odpowiednia odżywka białkowa jest nie tylko przydatna podczas treningów. To wygodne rozwiązanie również dla osób, które chcą jeść zdrowo, a nie zawsze mają czas na przygotowanie posiłku. Odżywka potrafi zaspokoić głód oraz ochotę na słodkie produkty.