Minerały i witaminy dla sportowców

Ostatnio coraz większą popularnością i skutecznością cieszą się wśród sportowców, zarówno tych profesjonalnych, jak i początkujących różnego rodzaju witaminy i minerały, które zostały stworzone przed producentów wyłącznie dla nich. To dzięki nim mogą na bieżąco uzupełniać swoje niedobory żywieniowe oraz wzmacniać efekt treningów. Na jaki asortyment warto postawić i gdzie go kupić? Odpowiedź poniżej. 

1. Witaminy i minerały dla sportowców 

Witaminy i minerały dla sportowców w Polsce znane są tak naprawdę od kilku lat. Wielu z nich zażywając je regularnie ma poczucie, iż ich organizm działa prawidło i nic mu nie brakuje. Bardzo często stosują oni różne mieszanki witamin, jak i pojedyncze, konkretne witaminy. Do najbardziej popularnych należą: cynk, witamina d, witamina b, magnez czy kwasy omega3. Fizjoterapeuci polecają je szczególnie w takich sytuacjach, gdy organizm daje znaki, iż czegoś mu brak oraz w sytuacjach stresowych czy przy nadmiernym przeciążeniu organizmu. 

2. Jak je stosować?

Witaminy i minerały dla sportowców powinno się stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Samodzielnie, bez konsultacji z lekarzem zdecydowanie nie powinno ich się przyjmować. Nawet, gdy sportowiec sam czuje, iż czegoś mu brakuje. Warto skonsultować się w tej kwestii z 

lekarzem, który dokładnie wskaże oraz zaleci zakres badań, które należy wykonań. Wyniki wprost pokażą, czego brakuje organizmowi oraz co powinno się zażywać i w jakiej ilości. To bardzo ważne, szczególnie dla profesjonalnych i zawodowych sportowców.