Działanie spalaczy tłuszczu a bezpieczeństwo ich stosowania

Obecnie coraz więcej ludzi chce dopasować się do trendów i wyglądać szczupło. Niektórzy decydują się tylko na dietę, inni jedynie na ćwiczenia, następni z kolei łączą te dwie rzeczy. Nie są to jednak jedyne dostępne na rynku sposoby na utratę wagi.

Czym są spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu to nic innego niż mieszanka składników o odpowiednio wyważonych proporcjach. Często w składzie takich produktów można znaleźć guaranę lub kofeinę. Celem ich działania jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

Jak działają spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu sprawiają, że organizm zużywa więcej kalorii. Dzieje się tak, ponieważ zwiększają one wydatek energetyczny i wzmagają produkcję ciepła. Ten proces wywołany przez spalacze tłuszczu to termogeneza. Nie jest to jednak jedyne działanie tych produktów – doprowadzają one również do lipolizy, której skutkiem jest wydostanie się kwasów tłuszczowych i glicerolu z komórek tłuszczowych. Uwolnione kwasy tłuszczowe powinny zostać spalone przez pracę mięśni.

Czy branie spalaczy tłuszczu jest niebezpieczne?

Wiele zależy od osoby, która sięga po taki specyfik. Jeżeli uważnie przeczyta dołączoną ulotkę i będzie zażywać dokładnie takie dawki, jakie są tam wskazane, wówczas spalacze tłuszczu nie powinny zrobić jej krzywdy. Należy również zwrócić uwagę na przeciwwskazania – osoby z problemami z układem sercowo-naczyniowym nie powinny sięgać po takie produkty, a jeśli jednak bardzo chcą, wówczas bezapelacyjnie najpierw muszą skonsultować to z lekarzem. Dla własnego bezpieczeństwa należy kupować spalacze renomowanych marek oraz sprawdzać składy produktów.