Zdrowe słodycze – czy takie w ogóle istnieją?

Wiele osób będących na diecie ma często problem z opanowaniem łaknienia na słodkie rzeczy. To właśnie słodkości sprawiają, że kilkudniowe, rygorystyczne diety często z dnia na dzień idą w zapomnienie, gdyż nie można opanować się, by nie zjeść ulubionego kawałka ciasta, czekolady czy batonika. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Podpowiedź poniżej.

Zdrowe słodycze – można je zrobić samemu w domu


Nie od dziś wiadomo, że słodkości, które znaleźć można na półkach sklepowych oraz w witrynach kawiarni, nie należą do zbyt zdrowych. Dlatego też dietetycy proponują często swoim klientom alternatywę dla niezdrowych, słodkich przekąsem. Idealnym rozwiązaniem jest samodzielne robienie słodyczy w domu. Jest to dość czasochłonny proces, który wymaga sporo wiedzy i zaangażowania. Robienie zdrowych słodyczy w domu często sprawia, iż po jakimś czasie po prostu przestaje się mieć na nie ochotę.

Na jakie zdrowe słodycze warto postawić?


Robiąc w domu ulubione ciasta czy ciasteczka, warto zamienić biały cukier na jego zdrowszą wersję. Popularne ostatnio są produkty takie jak cukier brązowy (trzcinowy), stewia czy ksylitol. Dodając je w odpowiedniej (umiarkowanej) ilości do przygotowywanych deserów nadal będą one słodkie, lecz cukier, który się w nich znajduje nie będzie dla zdrowia tak szkodliwy i niebezpieczny.

Zdrowe słodycze – wybierz na Swiatsupli.pl