Niski poziom testosteronu – czym się objawia i jak sobie z tym poradzić?

W dzisiejszych czasach wielu mężczyzn cierpi z powodu niskiego poziomu testosteronu. Jest to hormon, który wpływa między innymi na libido, popęd seksualny, a także na wiele innych procesów zachodzących w naszym ciele.

Jak rozpoznać niski poziom testosteronu?

Główne przyczyny zbyt niskiego poziomu testosteronu to zła dieta i siedzący tryb życia. Prowadzi to do nadwagi, a tkanka tłuszczowa skutecznie obniża poziom testosteronu. Niski poziom tego hormonu wpływa na spadek libido, brak chęci do działania, spadek pewności siebie, zmęczenie, wahania nastroju i gorsze wyniki treningowe. Stan ten wpływa również na pogorszenie się relacji towarzyskich. Niska samoocena i brak pewności siebie skutecznie utrudniają znalezienie partnerki. Jeśli zauważymy u siebie te objawy to powinniśmy zacząć działać.

Jak podnieść poziom testosteronu?

Żeby nasz organizm zaczął wytwarzać odpowiednią ilość testosteronu, musimy zacząć uprawiać regularną aktywność fizyczną i zdrowiej się odżywiać. Oprócz tego warto sięgnąć po boostery testosteronu. Są to suplementy, których zadaniem jest podnieść poziom tego hormonu w organizmie. To, jaki booster testosteronu wybierzemy zależy od nas, jednak lepiej wybrać ten z wyższej półki. Tańsze produkty mogą zawierać gorszej jakości składniki, co nie da nam oczekiwanych rezultatów.