Shoty przedtreningowe – energia w kilku łykach

W natłoku codziennych obowiązków może się zdarzyć, że trudno jest utrzymać regularnych treningów na siłowni. Człowiek nierzadko wraca zmęczony po pracy, lub jest po prostu niewyspany i nie ma siły ani ochoty żeby spędzić kolejną godzinę lub dwie na siłowni. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą przedtreningówki, coraz częściej spotykane w łatwo przyswajalnej, kieszonkowej formie – w shotach

Dlaczego warto stosować przedtreningówki?

przedtreningówka

Wypicie tego typu shota przed wysiłkiem znacznie zwiększa nasze możliwości fizyczne. Dzieje się tak za pomocą aktywnych składników, wśród których najczęściej znajdują się: kofeina (zmniejszająca uczucie zmęczenia), guarana (mająca działanie pobudzające oraz zwiększające koncentracje), tauryna (przyspieszająca regenerację mięśni) oraz liczne witaminy i minerały, w tym witaminy z grupy B, niezbędne do wykorzystywania energii z pożywienia. Połączenie tych właściwości sprawia, że taki produkt sprawdza się idealnie w chwilach zwiększonego zmęczenia i braku motywacji, lub przed bardzo wymagającym treningiem, czy też testem sprawnościowym.

Czy to bezpieczne?

Oczywiście shoty przedtreningowe nie są szkodliwe dla zdrowego człowieka. Jednak ze względu na wysoką zawartość kofeiny, nie powinny z nich korzystać osoby z wysokim ciśnieniem, kobiety w ciąży i dzieci. Ważne jest także zachowanie umiaru i nieprzekraczanie zalecanej dawki, ponieważ tak samo jak w przypadku kawy czy herbaty, kofeina w zbyt dużych dawkach nie jest dobra dla organizmu człowieka. Jednak stosując się do instrukcji, stosowanie tego suplementu może przynieść nieocenione korzyści.