Usztywniacze na nadgarstki- co nam dają i kiedy ich używać?

Nie da się ukryć, że każda nawet najmniejsza aktywność fizyczna, może skończyć się dla organizmu kontuzją. Nie rzadko wystarczy już jedna sekunda, która może sprawić, że dojdzie do uszkodzenia lub naderwania ważnych wiązadeł. Oczywiście istnieją różnorodne metody i sposoby na zapobieganie tego typu przypadkom. Jednym z nich są usztywniacze na nadgarstki, dzięki którym możemy ochronić staw ruchomy ręki, który szczególnie narażony jest na urazy podczas treningu z ciężarami na siłowni. Kiedy powinniśmy ich używać i co one mogą nam dać?

Kiedy stosować usztywniacze na nadgarstki?

Istnieje wiele wskazań i sytuacji, w których powinniśmy trenować wraz z usztywniaczem na nadgarstku. Będą one nam niezbędne, gdy:

usztywniacz na nadgarstek
  • posiadamy urazy w obrębie stawu nadgarstkowo-promieniowego- ma to szczególne znacznie w przypadku osób trenujących z dużymi ciężarami, gdyż urazy te są najpopularniejszą formą kontuzji. Co więcej staw ten może zostać uszkodzony nawet poszcza wykonywania zwykłych czynności, wówczas niezbędne jest zapewnienie mu odpowiedniego wsparcia.
  • posiadamy zespół cieśni nadgarstka- to schorzenie typowe dla pracowników biurowych, którzy przez długi czas trzymają dłonie w powietrzu. Wówczas nadgarstek pozbawiony wsparcia jest nadmiernie obciążony i pojawiają się dolegliwości bólowe. Nie można w takiej sytuacji nawet myśleć o treningu. Usztywniacz na nadgarstek zapewni mu odpowiednie podparcie, a także wzmocni i odciąży struktury nerwowe, dzięki czemu możliwy będzie powrót do wykonywania normalnych czynności.
  • nabawiliśmy się urazów kciuka lub cierpimy na przewlekłe schorzenia- wówczas usztywniacze na nadgarstków przydadzą się jeśli w obrębie stawów pojawiły się stany zapalne lub takie schorzenia zostały już przebyte. Co więcej skorzystać z nich mogą także sportowcy, którzy podczas treningów obciążyli kciuk lub staw nadgarstkowy.
  • chorujemy na reumatoidalne zapalenie stawów-  stabilizator pomoże w przypadku terapii reumatoidalnego zapalenia stawów. 
  • cierpimy na zapalenie ścięgien- wówczas stabilizatory pomogą zniwelować ból w obrębie nadgarstka i umożliwi powrót do codziennych czynności.
  • zwichnięcia- urazy zwichnięcia stawów są niezwykle powszechne szczególnie w momencie, kiedy ciężko trenujemy na siłowni. Wówczas tego typu kontuzja można znacznie utrudnić wykonywanie codziennych czynności. Przy tego typu schorzeniu może pojawić się również obrzęk, a także znaczne ograniczenie mobilności nadgarstka. Wówczas usztywniacz wspomoże proces regeneracji, a także poprawi wytrzymałość stawu, tym samym zwiększając jego funkcjonalność.

Co nam daje usztywniacz na nadgarstki?

Usztywniacze na nadgarstki https://swiatsupli.pl/paski-haki-usztywniacze/c169 spełniają ogromną rolę nie tylko w przypadku rekonwalescencji w przypadku poważniejszych schorzeń, ale równocześnie może wspomóc stawy, które są niezwykle obciążone treningiem siłowym. Wówczas zapewniają one nie tylko podparcie dla nadwerężonego stawu, ale równocześnie mogą zredukować dolegliwości bólowe. Najważniejsze jest jednak to, by usztywniacz na nadgarstek został odpowiednio dobrany nie tylko pod względem rodzaju, ale równocześnie pod względem materiału, z którego został on wykonany. Usztywniacz na nadgarstek może być także produktem, który używamy zapobiegawczo, szczególnie jeśli wiemy, że wykonujemy niezwykle ciężkie treningi siłowe. Wówczas stabilizatory mogą pełnić rolę prewencyjną i zapobiegać powstawaniu kontuzji i urazów, związanych ze stawem nadgarstkowo-promieniowym, a także urazami, które mogą pojawić się w obrębie kciuka. Co więcej, poprawią one też ich wytrzymałość i ruchomość.